AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "otomasyon"
Otomasyon Rehberi Gazetesi web sitesine nereden ulaştınız?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmişte yayınlanan sayılarına göz atabilirsiniz.

Mikdisplay

Seyad Üyesidir


<
Ana Sayfa

 
  / 2014
 
Firma 15.12.2015 tarihinden bu yana 1131 kez okundu. / 10. SAYI

Mitsubishi Electric, yeni Kompakt HMI ürünü GT2104 ile daha gelişmiş bir fonksiyonellik sunuyor

Teknolojinin öncü ve lider firmalarından dünya devi Mitsubishi Electric, yeni Kompakt HMI ürünü GT2104 ile daha gelişmiş bir fonksiyonellik sunmanın yanı sıra, 94 yıllık köklü tarihi boyunca geliştirdiği ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Gün geçtikçe ülkemizdeki faaliyetlerini yoğunlaştıran Mitsubishi Electric Türkiye, uydu, asansör, görsel veri sistemleri, raylı sistemler, klima ve fabrika otomasyon sistemleri gibi farklı sahalarda çalışmalarını sürdürüyor. Elektrik ve elektronik ekipmanlarının da dâhil olduğu altyapı ürünleri alanlarına uzmanlaşan ve çeşitli uygulamalar yürüten Mitsubishi Electric Türkiye, bu altyapının kontrolünde kilit rol oynayan, görüntüleme (HMI) sistemleriyle de adından sıkça söz ettiriyor.
Mitsubishi Electric, yeni tanıttığı kompakt, eşsiz görüntüleme ve gelişmiş işlevselliğe sahip yeni HMI ürünü GT2104 ile, GOT2000 yelpazesine yepyeni bir renk kattı. GT2104, gelişmiş kullanılabilirlik için ekran ürünlerine yeni gerçeklik seviyesi sağlayan, 4.3 inç, yüksek çözünürlüklü TFT ekrana sahip, geniş ekran formata ve 65.000 üzeri renk gösterme özelliklerini sunuyor.
Maliyet açısından etkin giriş seviyesi HMI seçeneği ile GT2104, ayrıca veri kaydı, çok-kanallı çalışma, kullanıcı izni, yedekleme/restore etme fonksiyonları ile bağlantılı otomasyon bileşenlerine PC erişimini kolaylaştıran Mitsubishi Electric’in “FA şeffaflık” özelliği gibi daha önceleri sadece ileri seviye ürünlerde bulunan kullanıcı fonksiyonlarını da mühendislere sunuyor.
GT2104, kullanıcıların daha önceleri sadece tek renkli HMI kullanımında sahip olabileceği, kolaylıkla karşılanabilir bir alternatif olarak sunulmak üzere tasarlandı. Üstün kompakt gövde, kısıtlı alanlarda uygulamalar için bile HMI’yı uygun kılarken, 480x272 piksel, 4.3 inç yüksek çözünürlüklü ekran, kullanılabilirlik veya okunabilirlikten hiçbir ödün verilmediği anlamına geliyor.
Yüksek çözünürlüklü, arkadan aydınlatılan ekran, grafik, sayaç ve anahtarlar gibi ekran unsurlarının gösterilmesinde üstün netlik sunarken, 65,536 renk bu unsurların daha gerçekçi görünmesini sağlamakta ve bunların hepsi kullanılabilirliğe yardımcı olmaktadır. İlave esneklik için, GT2104 daha standart olan yatay konuma ilaveten, dikey olarak da kullanılabilmekte; böylece sadece çok dar montaj alanına sahip uygulamalarda bile kullanım üstünlüğü sağlayabiliyor.

Kapsamlı Bağlantı Seçenekleri
GT2104, Ethernet, USB ve seri bağlantı (RS422/485 ve RS232), aynı zamanda SD kart arayüzü dahil olmak üzere standart bağlantı seçeneklerini barındırıyor. Mitsubishi Electric, bu seçeneklerin her birisi için, GT2104’ü piyasada diğer karşılaştırılabilir HMI’lardan ayıran eşsiz işlevler sunuyor.
Mitsubishi Electric’in FA şeffaflık özelliği, kullanıcıların PC’yi GT2104’e bağlamasını ve bağlı otomasyon ekipmanına şeffaf bir şekilde ulaşmasını, kurulum, programlama, izleme, modifikasyon ve panel veya makine içerisine monte edilmiş bileşenlerin test edilmesini sağlıyor.
GT2104, ayrıca Ethernet veya seri iletişim üzerinde FA cihazlardaki iki kanalın kontrolünü ve tek bir GOT HMI’ın eşzamanlı olarak bağlanmasını sağlayan çok-kanallı fonksiyon sunuyor. İlaveten, veri kayıt fonksiyonu, kullanıcıların daha sonra analiz etmesi için GT2104’e bağlanan bir dizi FA cihazında verileri eşit bir şekilde yönetmesini sağlıyor.
Yedekleme/restore etme fonksiyonu ile PLC ve inverter gibi bağlı cihazların parametre ve programlarının hepsi, SD kart üzerinde saklanabiliyor. Daha sonra, eğer bir ekipman parçası veya kurulması gereken yeni bir bileşende sorun ortaya çıkarsa, program veya parametreler, zaman kaybını en aza indirerek herhangi bir PC bağlantısı gerektirmeksizin onarımı ve yenilemeyi hızlıca icra edebiliyor.
Güvenliğin ne kadar önemli olduğu bilinciyle ve istem dışı kullanıcı hatalarını ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için, GT2104, farklı seviye kullanıcı erişimine ve ekranların şifre ile tanımlanabileceği bir kullanıcı izin fonksiyonuna olanak sağlıyor.
İleri seviye fonksiyonellik, gelişmiş görsellik, esnek montaj ve IP67F çevre koruması ile GT2104, fabrika otomasyon uygulamalarını barındırma konusunda, çekici bir giriş-seviyesi HMI seçeneği konumunda. Ayrıca klima sistemlerinin veya binalardaki aydınlatmaların kontrolü, otoparklarda ödeme makineleri, restoranlarda sipariş ve rezervasyon sistemleri, sağlık sistemlerinde kullanıcı arayüzleri ve güneş enerjisi tesislerinde kontrol paneli olarak kullanımı dahil olmak üzere, çeşitli uygulamalarla farklı endüstrilerde, çok geniş bir alanda kullanım yelpazesi sunarak, kullanıcılara oldukça yüksek bir fayda imkanı tanıyor.10. Sayı / Firma kategorisindeki diğer içerikler.

 • Sürücü ve motor çözümü ekstruder enerji kullanımını %9 azaltıyor
 • Daha hızlı otomatik kablo tanımlama
 • Doğru akım motorları için servo sürücüleri - Kısa tetikleme süreli devir regülatörleri
 • Siemens’in Güçlü Ethernet Switchi ile Otomasyon ve Ofis Ağlarını Birbirine Bağlayın
 • Maxwell Ultrakapasitörleri Başarılı bir Kablosuz Elektrikli Tramvay İmkanı Sunuyor
 • Eplan Data Portal: 100'den fazla Üretici
 • Yiyecek ve İçecek Sektöründe Otomasyon
 • Rockwell Automation’dan Üstün Performans Modeli
 • PanelView 800 Allen-Bradley Komponent Seviyesi İnsan Makine Arayüzü Çözümü
 • Noah MA Serisi Çok Turlu (Multi-Turn) Elektrikli Aktüatörler
 • Basınçlı hava sistemi maliyetlerine iyice bir bakın ve karşılığını alın
 • Stauff dişli levhaları, yaygın olarak kullanılan dişli türlerinin belirlenmesinde yardımcı oluyor
 • Mitsubishi Electric, yeni Kompakt HMI ürünü GT2104 ile daha gelişmiş bir fonksiyonellik sunuyor
 • Multitasking tezgahları kullanım ve programlamanın kolay yolu
 • Sinumerik 828 kontrolörlerinde daha yüksek performans ve fonksiyonellik
 • Rockwell Automation Durum İzleme
 • Hidrolik sistemlerde kirlenmeyi kontrol altında tutmanın en hassas yolu… Bosch Rexroth’tan yeni ‘OPM II’ mobil filtreleme monitörü
 • Yeni Genişletilmiş Ürün Yelpazesiyle ETT Lineer Motor Serisi Yüksek Performans ve Hassas Kontrol Sunuyor
 • S73 ATEX Solenoid Valf
 • S20 Buhar Solenoid Valf
 • Bosch Rexroth tarafından Hidrolik silindirlere özel yüzey teknolojisi: Enduroq • © Copyright 2006 - 2007 otomasyonrehberi.com All Rights Reserved.
  10.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 253 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 1 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 447422 kişi.